Jak zajistit dobrý obraz?

Jak zajistit dobrý obraz?

Aneb … co ty zkratky znamenají a nač se zaměřit

Léto je v plném proudu a s ním i řada sportovních událostí, které přitáhnou k televizním obrazovkám nejednoho fanouška. Aby byl zážitek ze sledování záznamů z tenisových dvorců, fotbalových hřišť či neustále se pohybujících kamer Tour de France, hluboký, je nutné si zajistit dva základní pomocníky – dobrý přijímač ve formě antény či set top boxu a dobrý zobrazovač, tedy televizi.

V celém řetězci produktů, které vedou k vysněnému obrazu, je pár věcí, na které je dobré si dát pozor.

Vybíráte televizi? Důležité je rozlišení, ale i typ příjmu signálu

Rozlišení

Dnešní televizory nabízí takzvané ultra vysoké rozlišení (Ultra High Definition – UHD). Jednoduše řečeno – čím větší rozlišení televizor má, tím jemnější a kvalitnější má obraz. Ultra vysoké rozlišení najdete zejména při sledování filmů z Blu-ray disků nebo satelitu, neznamená to však, že není vhodné i ke sledování normálního vysílání. Televizor s UHD umí totiž i normální obraz přepočítat pro vysoké rozlišení a běžnou kvalitu obrazu tak ještě vylepšit.

Důležitým faktorem pro příjem vysílání je vybavenost tunery

Tunery – tedy česky ladiče – přijímají signál a říkají televizoru, jak jej má „přečíst“. Proto je důležité, aby zákazník při pořizování nové televize koukal, zda má všechny pro něj potřebné typy tunerů. Že nevíte, co jednotlivé zkratky znamenají? Nevadí. Vysvětlíme vám je.

V kolonce u typu příjmu televizního signálu můžete najít například tato označení: DVB-T/T2/C/S/S2

DVB (Digital Video Broadcasting) znamená, že televizor umí přijímat digitální vysílání – to je dnes zavedený standard. Důležité jsou však hlavně následující písmenka:

T = terestrické, tedy pozemní vysílání. Jde o starý standard, který používají některé kanály, ale od roku 2020 postupně v ČR vymizí. DVB-T se přijímá vzduchem pomocí antény.

T2 = nový formát digitálního pozemního vysílání, na který se plošně v ČR přechází. I DVB-T2 se přijímá vzduchem pomocí antény.

C – cabel, tedy kabelové připojení. Poskytovatelé kabelové televize k vám domů přivedou kabel, který zakončí set top boxem. Na něj pak musíte připojit televizor, který má DVB-C tuner.

S – satelit, satelitní připojení dobře znají fanoušci zahraničního vysílání. Satelit se jednoduše propojí kabelem s televizorem. Ten musí mít DVB-S tuner, který signál ze satelitu „přečte“ a na televizi zobrazí.

S2 – je druhou, novější generací standardu pro satelitní vysílání.

 

Jako příklad televize, která vám nabídne vše výše zmíněné můžeme uvést SMART UHD Sencor SLE 55US600. Ten nabízí jak vysoké UHD rozlišení obrazu, tak i veškeré dostupné tunery pro příjem signálu DVB-T/T2/C/S/S2. Jelikož je to „chytrý“ televizor, má navíc i další internetové funkce jako je například připojení na oblíbenou internetovou videopůjčovnu NETFLIX s nabídkou více než 4500 filmů, seriálů a dokumentů.

https://www.sencor.cz/smart-uhd-televizor/sle-55us600tcs

Přecházíte na DVB-T2 nebo satelit, ale nechcete měnit televizor? Stačí pořídit vhodný přijímač

Pro zákazníky, kteří přecházejí na nový typ vysílání, ale nechtějí měnit celý televizor, jsou v nabídce přijímače, které požadovaný signál „přečtou“ a do televizoru dopraví už rozkódovaný. Jde o poměrně malé zařízení, které se pohodlně zastrčí pod televizor.

DVB-T2

Například Sencor SDB 5104TD je set-top box nové generace připravený pro nadcházející pozemní vysílání DVB-T2. Je vybaven duálním tunerem, díky kterému můžete zároveň sledovat oblíbený pořad a nahrávat pořad z jiného kanálu. S HDMI a SCART konektorem se připojíte k jakékoliv vaší televizi, ať už se jedná o novější či starší model. Navíc umí přes USB rozhraní pouštět filmy, hudbu i fotografie.

https://www.sencor.cz/dvb-t-prijimac/sdb-5104td

Satelit

Satelitní přijímač Sencor SDB 6010SI certifikován ve spolupráci s největším poskytovatelem satelitního vysílání Skylinkem. Díky zabudované funkci FASTSCAN se přijímač sám naladí a změny v parametrech satelitního vysílání se i v budoucnu samy automaticky aktualizují. Přijímač je kompatibilní s kartami Irdeto i Irdeto ICE (včetně nových verzí M7).

https://www.sencor.cz/satelitni-prijimac/sdb-6010si

K pozemnímu vysílání je potřeba anténa

Pro příjem televizního signálu ze vzduchu je zapotřebí anténa, která signál do televizoru (nebo set-top boxu) přivede. Pryč jsou doby, kdy anténa byla nepraktická, padající věc, která hyzdila jakýkoliv interiér. Dnes jsou v nabídce stylové pokojové DVB-T2 antény, jako je například Sencor SDA 312. Taje připravená pro příjem signálu i ve vysokém rozlišení a do interiéru zapadne tak dobře, že ji divák velmi rychle přestane zcela vnímat.

https://www.sencor.cz/pokojova-dvb-t2-antena/sda-312

Venkovní antény

Pro zákazníky, kteří ví, že síla pozemního signálu v interiéru jejich bytu či domu není dostatečná, nabízí Sencor velké množství venkovních antén. Od nezmarům počasí odolných antén s moderním designem jako je například SDA 502, po tradičnější provedení, které známe ze střech mnoha domů – SDA 620.

https://www.sencor.cz/venkovni-dvb-t2-antena/sda-502

https://www.sencor.cz/antena/sda-620

 

Držák na TV

S televizním držákem ušetříte spoustu místa a televizor s držákem, který je vybaven dekorativními kryty, zajistí elegantní vzhled vašeho interiéru. Díky polohovatelnému držáku na TV si snadno nastavíte obrazovku televizoru tak, abyste mohli třeba vařit a u toho sledovat oblíbený seriál. Naším tipem je Stell SHO 3620 – pomocí plynového pístu umožňuje výškové nastavení a má nosnost od 5 do 30 kilogramů. Držák Stell SHO 3620 je vhodný pro televizory s úhlopříčkou 23–70″.

Důležitým faktorem, na který je nutné při výběru držáku na televizor zaměřit je rozteč otvorů pro uchycení TV, tzv. VESA standard. Konkrétně u držáku Stell SHO 3620 je rozpětí VESA od 75 X 75 mm do 400 X 400 mm.

https://www.stell.cz/plynovy-vysuvny-polohovatelny-drzak/sho-3620

 

Stáhnout tiskovou zprávu

Mohlo by vás zajímat

V novém roce s novým elánem v kuchyni?

V novém roce s novým elánem v kuchyni?


V novém roce s novým elánem v kuchyni?

… s novým kuchyňským robotem SENCOR Paul 3 Třetí generace kuchyňského robota SENCOR Paul 3 (STM 8970) vnese do přípravy pokrmů u vás doma prvky profesionality i zábavy. Celokovové tělo s kovovými převody, extrémně výkonný motor i LED ovládací panel s přednastavenými programy zaručují...

DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI

DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI


DÁRKY NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Vánoce se blíží rychlostí světla a vám stále některé dárky chybějí? Máme pro vás několik rychlých nápadů – originálních i těch, které jsou sázkou na jistotu. Potřebujete dárek pro aktivního sportovce, gurmána, který tráví své nejlepší chvíle v kuchyni, starostlivou babičku, neposedné dítě...

Trendy spotřebiče, které ladí s vaším životním stylem

Trendy spotřebiče, které ladí s vaším životním stylem


Trendy spotřebiče, které ladí s vaším životním stylem

Tři nové produkty od značky Sencor spojily design a funkcionalitu v jedinečném lifestylovém setu každodenních spotřebičů. Tyto elegantní kuchyňské pomocníky seženete v bílém i černém provedení s atraktivním síťovým vzorem.   Konvice Sencor SWK 7200: Nadčasový design konvice Sencor...